Lek. med. Stanisław Mazur, MBA

Prezes Centrum Medycznego MEDYK, kardiolog

Lekarz, kardiolog, inicjator działań społecznych poświęconych edukacji prozdrowotnej oraz profilaktyce, prekursor prywatnej służby zdrowia w Rzeszowie, założyciel Centrum Medycznego MEDYK, jednej z najszybciej rozwijających się placówek medycznych w regionie.

Od 1981 roku jest lekarzem czynnie zajmującym się chorobami wewnętrznymi oraz kardiologią. 10 lat pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Chopina, a następnie 15 lat w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Odbył stypendia naukowe w Hamburgu oraz Filadelfii. Jest autorem kilku publikacji naukowych.

Od 25 lat prowadzi Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie, z którego pomocy korzysta łącznie 500 000 osób, a aktualnie 25% mieszkańców Rzeszowa jest zapisanych do lekarzy rodzinnych.

Od początku swojej pracy dużo uwagi poświęca działaniom profilaktycznym u dzieci i u dorosłych. Koordynuje w mediach programy poświęcone edukacji prozdrowotnej oraz profilaktyce.

W 2013 roku doktor Mazur otrzymał tytuł „Zasłużony dla Politechniki Rzeszowskiej”. W roku 2014 odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Rzeszowa, a w 2015 tytułem Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego, w 2017 roku z kolei odebrał nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Strzyżów za zasługi dla tego miasta. Od kilku lat jest w ścisłym Zarządzie Oddziału Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Podczas KMICE weźmie udział w panelu pt. “Duch przedsiębiorczości na Podkarpaciu – przykład klastra Zdrowie i Piękno Ciała Ludzkiego”.

Organizatorzy

IP CLINIQ Instytut Piękna
ul. Rejtana 53 (IV piętro CM MEDYK)
35-055 Rzeszów

ZNAJDŹ IP CLINIQ NA:

ZNAJDŹ KMICE NA:

ZNAJDŹ CENTRUM MEDYK NA: